خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

بوی پیراهن خونین کسی می‌آید

  چشمان منتظر و خیس مردم این دیار گویای آمدن مردانی است که گرچه دست هایشان بسته و
   نفس های شان در سینه حبس شد؛  اما دلی داشتند به وسعت دریا و روحی به بلندای سرو و نگاهی بسیار نافذ و اعتقادی قلبی سرشار از باور ایمان به آنچه که در راه آن قدم نهاده بودند. دریای عظیم مردم نصف جهان،  دردانه های الماس نشانی را در پی هم بدرقه می کردند که نشان شهامت و شهادت را بر پیشانی خود حک کرده بودند و تنها برای دل مادران شان داغی بس عظیم اما غرور آفرین و برای عده ایی حسرت به جا ماندن از این کاروان عشق را هدیه آوردند و من  امروز تنها شاهد بزرگی ملتی بودم که گرچه 8 سال جنگ کردند؛  اما 30 سال داغ آن را هر روز با آمدن کبوتران بال شکسته، گل های بی نام و نشان و امروز ماهی های باله بسته تازه و تازه تر کردند تا یادشان نرود که تمام عظمت و شکوه ایران اسلامی را حتی به اندازه یک گرد خاک به دشمن نمی دهند و پیام رسای خود را به آنهایی که زمانی کمر همت برای به خاک و خون کشیدن این مردم و سرزمین را داشتند ، رساندند و همچنان بر سر عهد خود با رهبر انقلابشان هستند.
  میدان امام اصفهان وعده دیدار آسمانی ها با مردم قدر شناس این دیار بود .  جمعیت از ساعت ها پیش در میدان حضور پیدا کرده بود؛ گویا این  مردم هم برای شهدا پیام آورده بودند که ما هم هستیم و بیقرار منتظر حضورتان. سیل  اشک ها زمانی بیشتر و بیشتر روی چهره ها خود نمایی کرد که نگاه ها کاروان را هنگام ورود به میدان دید. تابوت های یک اندازه که درهرکدوم یه سرباز است .
   ورودشان به میدان با همهمه و گریه و شعار یا حسین همراه شد. چقدر اینجا مادرها به چشم می آیند. چقدر وداع ها تلخ است و چقدر درد و دل ها زیاد. اینجا زن و مرد فرقی نمی کند همه گریه می کنند. اینجا بزرگ و کوچکی نمایان نمی شود،  همه عاشقند و اینجا حضور خدا احساس می شود. تبرک می کنند دستمال ها و
   چفیه ها را.گاهی به اینها دل شان آرام نمی گیرد و دستان شان را به سمت شان دراز می کنند. حسم می گوید این دست ها التماس می کنند که بگیرید این دست ها را شاید به حرمت شما گناهان شان پاک شود...
  کودکان را به پابوسی می فرستند و در گوش شان زمزمه می کنند آرام بخوابید فرزندان این سرزمین بیدارند و پیرو راه تان. خیال تان آسوده باشد. شعارهای امروز مردم سیلی محکمی است بر گوش آنهایی که خوش رقصی بسیار کردند برای  مترسک منطقه. آنهایی که رنگ سرخ خون این پاک بازان از دستان شان می چکد و هنوز هم گاهی خیال های خام به ذهن پلیدشان می رسد. امروز شعارهای این مردم گوش شما را کرخواهد کرد. و در نهایت آرام گرفتند در خاک میهن و در کنار همرزمان دیگرشان. گلستان شهدای اصفهان بار دیگر بوی لاله و شقایق گرفت و پیش از پیش مردم این شهر در مقابل خدا و امام ملت سربلند شدند.
  روح شان شاد و یادشان تا ابد جاویدان

  #غواص_شهید_دست_بسته_امام_رهبری_زاینده_رود

   


  این مطلب تا کنون 3 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : مردم ,میدان ,چقدر ,آرام ,امام ,آنهایی ,
  بوی پیراهن خونین کسی می‌آید

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده